Soutěž mladých hasičů ve Strahovicích

Dne 10. září 2023 konal Sbor dobrovolných hasičů ve svém areálu soutěž mladých hasičů o putovní pohár SDH, zařazenou do Hlučínské ligy mládeže. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 družstev mladších žáků a 17 družstev starších žáků, což hodnotíme jako nadprůměrnou účast. Velká konkurence přinesla napínavé momenty pro všechny zúčastněné.

Soutěž měla za cíl prověřit dovednosti a spolupráci mladých hasičů, a to celkově ve 2 disciplínách: požární útok a štafeta požárních dvojic. Zatímco pohárová soutěž probíhala pouze v disciplíně požárního útoku, pro nejlepší bodové ohodnocení do ligy je potřeba ukázat zručnost v obou disciplínách.

Všechna družstva bojovala o prvenství, jak jen nejlépe mohli, vítěz ale mohl být jen jeden. Naše domácí družstvo mladších žáků obsadilo 11. místo v pohárové soutěži a 12. místo v celkovém pořadí počítané do Hlučínské ligy. Družstvo starších žáků obsadilo v pohárové soutěži místo 8., nicméně v součtu se štafetou požárních dvojic nakonec získali umístění na 4. příčce celkového hodnocení.

Celkové prvenství v kategorii mladších žáků si odvezl tým hasičů z Bobrovníků, kterým připadl i putovní pohár. V kategorii starších žáků si putovní pohár odvezlo družstvo z Děhylova. Nicméně, celkové vítězství v soutěži připadlo družstvu z Markvartovic, kteří svými výkony na obou disciplínách ukázali svou kvalitu.

Celkově byla tato soutěž mladých hasičů úspěšnou událostí, ve které týmy z různých sborů ověřili své schopnosti a poměřili síly s ostatními. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník této soutěže.

5888a657-6474-443a-9759-8011ad5d645e