Hasičský víkend ve dnech 1. – 3.9.2023

Všechny příznivce hasičského sportu jsme opět, po roční odmlce, mohli přivítat první zářijový víkend v našem areálu.

Páteční program odstartovala ve 21:00 noční soutěž memoriál Karla Peterka a zároveň 10 kolo Noční Hlučínské Hasičské Ligy (NHHL). Počasí nám přálo a zavítalo k nám celkem 32 družstev, z toho 14 ženských a 18 mužských. Kategorii mužů nejlépe zvládlo družstvo Vrbice „B“ ve výsledném čase 15,351 s. a ženskou Markvartovice s časem 17,601 s.  Domácí muži skončili na místě 11, ženy tuto soutěž neabsolvovaly.

Na sobotní odpoledne bylo naplánováno žehnání nového hasičského vozu zn. Mercedes panem farářem Vlastimilem Krajčovičem.  Po slavnostním ceremoniálu si mohli přítomní prohlédnout útroby vozu a dokonce absolvovat i vyhlídkové jízdy nejen s novým, ale i s dosluhujícím automobilem zn. Praga V3S. Součástí programu byla i ukázka hašení požáru družstvem mladých hasičů. Pro všechny jsme měli připraveno bohaté občerstvení.

V neděli pokračoval program memoriálem Ing. Rudolfa Barance, soutěží o putovní pohár starosty SDH a zároveň byla tato soutěž zařazena do seriálu soutěží Autobond Group Opavské ligy. Oproti páteční se trať v mužské kategorii prodloužila na 3B, v ženské a dorostenecké zůstala zachována na 2B. Startovní listinu tvořilo 9 ženských, 17 dorosteneckých a 10 mužských družstev. Dorosteneckou část ovládly domácí Strahovice v čase 19,308 s. Ženám vévodilo ženstvo z Bohuslavic s časem 21,324 s, domácí se umístily na krásném třetím místě v čase 21,785 s. V mužské kategorii zvítězilo „B“ družstvo z Kozmic v čase 20,237 s, domácí obsadili místo 9.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem těm členům, kteří obětovali svůj volný čas, aby nachystali vše potřebné pro zdárný průběh soutěží a postarali se i o to, aby od nás neodcházeli návštěvníci s pocitem hladu nebo žízně. Velké poděkování patří rovněž všem sponzorům a zástupcům obecního úřadu.