26. mezinárodní hasičská pouť na Svatém Hostýně

V sobotu 27. dubna 2019 proběhla na Svatém Hostýně jubilejní 26. Mezinárodní hasičská pouť. Této poutě se zúčastnili zástupci našeho sboru včetně historického praporu. I přes nevlídné počasí nás těšil pohled na takové množství hasičů s prapory, kteří přišli zavzpomínat, a pomodlit se za ochranu našich členů. Po milém přivítaní arcibiskupem Graubnerem, a krátkých projevech čelných představitelů SDH a HZS, také hejtmana Zlínského kraje pana Čunka, započala slavnostní mše. Po slavnostní mši jsme se rozloučili jak s kamarády ze Všeminy, tak s nádherným prostředím baziliky Svatého Hostýna a zamířili jsme do blízkého hasičského muzea v Dřevohosticích . To je umístěno v bývalé vodní tvrzi a součástí areálu je také zámek, který jsme rovněž navštívili. Zájezd byl uspořádán dokonale, vládla příjemná atmosféra, cesta proběhla rychle a bez zádrhelu. Věřím proto, že tradice bude i nadále pokračovat.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.