Dva víkendy s družebním sborem SDH Všemina

Na první srpnovou sobotu jsme obdrželi pozvání z družebního sboru SDH Všemina, abychom s nimi strávili odpoledne plné soutěží a her. Na cestu se vydalo 9-ti členné smíšené dětské družstvo za doprovodu vedoucích mládeže a rodičů. S sebou jsme vzali i malý dárek v podobě upraveného hasicího přístroje naplněného litrem „ohnivé“ vody, který zhotovil Petr Boček. Důvod byl jednoduchý a to výročí 85 let od založení jejich hasičského spolku. Tento dárek jsme předali starostovi sboru p. Aloisi Poláškovi. O přátelskou atmosféru se již tradičně staral velitel jednotky p. Alois Gargulák a ostatní členové o občerstvení po celé odpoledne. Po vyhodnocení a rozloučení následovala cesta zpět k domovu. Děkujeme všem za krásně strávenou sobotu.

Na následující víkend přijali i oni pozvání k nám. I přes krátkou sobotní odpolední nepřízeň počasí program, který nachystali vedoucí mládeže a velitel jednotky, proběhl. Po přesunu zpět na chatu a nezbytném občerstvení si mohli všichni vyzkoušet svoji obratnost s vyprošťovacími nůžkami při přesunu trámků v nachystané věži. Když pak padla tma, tak se i dospělí zapojili do stezky odvahy. Noc jsme strávili nejenom na chatě a ve stanech, ale dvě rodiny s malými dětmi v bytech obecního domu. Po snídani a rozloučení se rozjeli zpět do svých domovů.

Velké poděkování patří všem, kteří se postarali o vše co s touto akcí souviselo.

2eec6d98-3c2a-45b4-b210-88d538a5feec