Členové JSDH Strahovice absolvovali lezecký výcvik pod vedením Aleše Chromého z Hrabyně

JSDH Strahovice 6. února se zkušeným instruktorem Alešem Chromým prováděla pravidelnou přípravu hasičů se specializací pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou. Výcvik probíhal v areálu základní školy, a to na budově místní tělocvičny.

Zahájení výcviku spočívalo v seznámení hasičů s prostředky, které mají ve výbavě, s jejich funkčními prvky i s možnými záludnostmi při případném použití z výšky na zem. Následoval nácvik sebezajištění na střeše tělocvičny a vytvoření kotevního bodu za pomoci jednolanové techniky.

Dalším úkolem bylo vytvoření stanoviště pro slanění, kde se dva členové skupiny slanili po boku budovy a zajistili se ve visu, tak aby jim zůstaly ruce volné pro jakoukoliv činnost.

Velice důležitým prvkem je postupná komunikace mezi členy skupiny. Výcvik komplikovala velká nepřízeň počasí, které hasiči odolali a odcvičili, co si naplánovali.