Soustředění mládeže

Společně jako tým – soustředění SDH Strahovice

                Ve dnech 27. 9. až 29. 9. proběhlo sportovní soustředění SDH Strahovice v krásném areálu Přístav u Žermanické přehrady. Na tuto akci se spoustu mladých hasičů již od oznámení hodně těšilo.

V pátek 27. září v 17:00 se podle programu udělal sraz a vyrazilo se do sportovně rekreačního areálu. Přibližně v 18:00 proběhlo ubytování a následovala večeře. Po večeři byli mladí hasiči seznámení s programem na další den a zahráli si společenské, logické a pozornostní hry u kterých se všichni pořádně zabavili a zažili hodně zábavy.

                Druhý den všechny v 7:00 čekal budíček s následnou rozcvičkou. Po rozcvičce byl dán prostor na osobní hygienu a úklid pokojů. V 8:00 si všichni pochutnali na výborné snídani ve formě volného bufetu, po které všechny následoval program. Program byl cílen převážně naučit mladé hasiči v rámci svých věkových kategorií na závod požárnické všestrannosti, ale zároveň i stmelit kolektiv jakožto celek. Naučit starší pomáhat mladším, přijmout je mezi sebe a řídit se podle jejich schopností tak, aby nenechávali nikoho pozadu. Dostávali úkoly jako orientace pomocí buzoly, základy první pomoci, topografické a hasičské značky. Následně si všichni mohli vyzkoušet i střelbu ze vzduchovky a tím končil dopolední program.
                Po obědě a odpoledním klidu jsme se prošli podívat na nedalekou hráz Žermanické přehrady. Po návratu zpět se mladí rozdělili na 2 skupiny, kde jedna šla využít skvělou možnost šlapadel přímo v areálu a druhá skupinka šla mezitím hrát pohybové hry. Následovala večeře a večerní program s volnou zábavou.

                V nedělním dopoledni si všichni ve dříve procvičených disciplínách ZPV zasoutěžili, kde se všichni stali vítězi a byli pro všechny přichystány ceny. Po obědě se uklidili pokoje, sbalili věci a s dobrou náladou se vracelo zpět domů.

                Celkově na soustředění panovala skvělá a kamarádská nálada. I přes věkové rozdíly se každý pobavil s každým a blíže se poznali. Kluci rádi využívali ve volných chvílích možnost stolního fotbálku. Dívky se ovšem také nenudily, jelikož v areálu byla možnost bowlingu. Společně se všichni zabavili v různých večerních, venkovních a celodenních hrách. Zároveň si všichni osvěžili znalosti potřebné na podzimní hasičské soutěže. Po cestě domů se všichni shodli, že takové soustředění bychom mohli mít častěji.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.