Dotace z Moravskoslezského kraje v roce 2018

Zkraje minulého roku vypsal Moravskoslezský kraj dotační program s názvem „Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2018.“ Rozhodli jsme se této možnosti využít, zaregistrovali se a žádost spolu s nákladovým rozpočtem projektu odeslali na posouzení. Projekt jsme nazvali „Každý na svůj terč, ale pro společný cíl.“ Jak již název napovídá, hlavní položkou byly nástřikové terče a časomíra, finančně méně náročné položky pak sportovní rozdělovač a sady hadic.

V závěru měsíce srpna jsme obdrželi radostnou zprávu, že náš návrh projektu uspěl.  Rozhodili jsme sítě a toto vybavení poptali u tří dodavatelů. Naším hlavním kritériem nebyla pouze cena, ale i reference o dodavateli. Firma Kovpal s.r.o. našemu SDH dodala potřebnou dokumentaci a po důkladném zvážení výborem SDH se veškeré vybavení objednalo.

Nebýt této podpory z Moravskoslezského kraje, tak bychom si toto vybavení nemohli dovolit. Slibujeme si od tohoto kroku zvýšení sebevědomí a konkurenceschopnosti zejména mladých hasičů a dorostenců vylepšením tréninkových metod. Výchova budoucí hasičské generace se zefektivní a zájem o sport jako takový se zvýší. Pro mnohé to také může být impulsem pro vstup do řad mladých hasičů.

Zájem o sport u dětí v dnešní „internetové době“ upadá a my se to snažíme i s pomocí Moravskoslezského kraje změnit.

Podrobnosti o dotaci:

https://www.msk.cz/cz/verejna_sprava/program-na-podporu-dobrovolnych-hasicu-v-roce-2018–111088/

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.