Okrskové cvičení Strahovice 2018

Zatímco Česká republika oslavovala den státnosti ve Strahovicích se v neděli 28.října uskutečnilo okrskové cvičení. Cvičení se zúčastnilo všech deset členů našeho 11. okrsku, tedy Strahovice,Rohov,Sudice,Kobeřice,Štěpánkovice,Svoboda,Bolatice,Borová,Bělá,Chuchelná. Počasí nás nezastihlo v dobrém rozmaru, vytrvalý déšť a chlad, ale nemohl zastavit členy požárních družstev v plnění jejich úkolů na stanovištích. Stanoviště byly rozděleny do pěti okruhů, nacházejících se na katastru obce Strahovice. První stanoviště bylo umístěno v blízkosti naší hasičárny, kde se nachází rybník soukromého majitele, jež nám umožnil cvičení v oblasti čerpání vody z volných vodních ploch.  Tři družstva využila k čerpání vody stříkačku ps12, zbytek tzv. plovoucí čerpadlo. Další stanoviště bylo v našem hasičském sportovním areálu Kurníku, kde se jednalo o lokalizaci osob v zakouřeném prostoru a likvidaci požáru.Vyšetřování naznačilo manipulaci s otevřeným ohněm nezletilých  v prostoru objektu. Osobám byla  poskytnuta 1 pomoc.  Co se týče první pomoci v při těžkých zdravotních problémech, tak ta se řešila na stanovišti na golfovém hřišti pod školou. Sousedka udeřila souseda lopatou a ten upadl na cirkulovou pilu, kde se poranil na ruce.  Nebezpečná situace se rovněž  týkala stanoviště na chatě. Zde se mladý muž pokoušel(patrně z nešťastné lásky) o sebevraždu skokem z balkonu chaty a k tomu propadly panice a úzkosti dvě dívky, které utíkaly do lesa. To byl těžký oříšek pro družstva. A poslední případ se stal v bývalém statku, kde se zranily dvě osoby při autonehodě. Úkol zněl jasně , vyprostit a zachránit.

Po dokončení úkolů se družstva sešly u hasičárny, kde bylo připraveno občerstvení ve stanech. A jaké bylo vyhodnocení? Plnění úkolů nebyl žádný soutěžní závod, ale uvědomění si možných chyb a a v případě ostrého zásahu, vyvarování se těchto chyb.

mg_9419