Hasičské slavnosti 2017 – 90 let od založení sboru

Víkend 30.6. – 2.7.2017 byl pro nás dost náročný, ale zároveň i dost významný. Oslavili jsme totiž 90 let od založení sboru. Slavnosti začaly pátkem a to posezením u hudby, pokračovaly sobotou, kdy se ráno soutěžilo v soutěží Železný hasič, nebo-li TFA. Odpoledne, dalo by se říct, že proběhl hlavní program. Byla zde ke zhlédnutí starší hasičská technika, průjezd hasičskou technikou obci a cca od 14:00 proběhly ukázky. První ukázka spočívala v tom, že mladí kluci si šli zapálit k seníku cigaretu a tím zapálili i seník. Druhá ukázka obsahovala záchranu z hloubky (ze studny). Ve 3. a 4. ukázce se jednalo o autonehodu. Vyproštění osoby z auta a poté hašení aut. Poslední den slavností(neděle) byl soutěživý. Ráno proběhla soutěž o putovní pohár starosty SDH Strahovice, který si ve starších žácích odvezlo družstvo z Děhylova a v kategorii mladších žáků si ho neodvezl nikdo, protože ho vyhrálo domácí družstvo. Oběma družstvům gratulujeme. Odpoledne zde proběhla soutěž v kategoriích muži a ženy. Běželo se dvoukolově a z toho to první kolo bylo trochu netradiční. Každý si nachystal na základně své místo a před startem si každý vylosoval, co poběží(kromě strojníka), takže třeba košař běžel proud a podobně.. Druhé kolo už každý běžel svůj “post”. Obě kola se běžela na stroj o objemu 1,2l. Tato soutěž nám zakončila celé naše hasičské slavnosti 2017. Více fotografií budete moct zhlédnout v závěrečném videu slavností.


Odkaz na závěrečné video se všemi fotkami: https://youtu.be/qi9PQ8dT2uQ

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply